Uprizorenje Muke Gospodnje 2011.

Veliki petak već je šest godina našim vjernicima važan ne samo po obredima Velikoga petka, nego i po Uprizorenju Muke Gospodnje koje zajednica mladih „Emaus“, uz veliku pomoć župnika, organizira toga dana.

dsc08114-medium

I ove se godine pred crkvom, gdje započinje Uprizorenje, okupio velik broj vjernika koji su, i na taj način, željeli iskazati koliko bi Veliki petak trebao biti važan u životu svakog vjernika. Ovogodišnje Uprizorenje bilo je zanimljivo po tome što su mladi proširili scenarij te su tako uvedeni novi likovi i nove scene, i ispred župne crkve i na putu do Krbana, gdje je prikazano Isusovo razapinjanje na križ.

Tako smo ove godine, osim uobičajenih scena suđenja pred Pilatom, bičevanja, susreta s Majkom, Isusovih padova, Isusova susreta sa Šimunom Cirencom i Veronikom te prizora razapinjanja, imali priliku vidjeti Petrovo nijekanje, puštanje Barabe, Judino kajanje te jeruzalemske žene kako oplakuju Krista i njegovu muku.

Čast da odigra glavnu ulogu, Isusa, po treći je put pripala Marku Gutiću, a u ostalim su se ulogama pojavili: Ivan Kolak – Petar, Sara Zeko – žena, Tina Strize – Marija, Jelena Đorđević – Marija Magdalena, Lucija Emer – Marija Kleofina, Stipe Kolovrat – Šimun Cirenac, Sandra Vudrić – Veronika, Marin Petranović – sv. Ivan, Donat Zeko – Poncije Pilat, Zvonimir Jažo – veliki svećenik, Mate Rogulj – Juda i Ivica Jažo – Baraba. Jeruzalemske žene bile su: Tina Šarić, Ana Ibrišimović, Petra Šarić i Petra Tramontana, a vojnike su odglumili: Marin Rožić, Miro Pelivan, Dino Maljković, Ante Pelivan, Damir Mamut,  Ivan Mladineo i Petar Bakula.

Većinu kostima i rekvizita mladi su posudili u splitskom Hrvatskom narodnom kazalištu, no jedan dio kostima sašila je župljanka Ana Jurić.