Proslava Sv. Eustahija 2011.

Kao i prijašnjih godina, i ove godine smo se okupili ispred crkvice na brdu Krbanu kako bi proslavili blagdan sv.Eustahija, zaštitnika lovaca. Pošto se sama crkvica nalazi na samom vrhu brda odakle se prostire predivan pogled na ostatak Trogira, u njemu su uživali i sami vjernici koji su, penjajući se do crkvice, krenuli na misu. Misu je i ove godine predvodio don Dražen Balić, drvenički župnik, u koncelebraciji našeg župnika don Stipana Bodrožića. U propovijedi je don Dražen po primjeru samog sv.Eustahija naglasio kako i mi u današnjem svijetu moramo slijediti Krista i biti njegovi svjedoci bez obzira na poteškoće na našem životnom putu. Svoju propovijed don Dražen je zaključio blagoslovom i molitvom sv.Eustahiju da nam pomogne u izvršavanju svakidašnjih zadaća.

Petra Tramontana