Proslava blagdana sv. Kuzme i Damjana

Blagdan sv. Kuzme i Damjana proslavljen je u ponedjeljak 27. rujna, dan nakon samog blagdana. Svečano misno slavlje predvodio je don Vinko Beus, župni vikar župe Sv. Križa u splitskom Varošu. Župni zbor Gospe od Anđela i VIS „Emaus“  svojim su pjevanjem uvečali misno slavlje.

Ovom svetom misnom slavlju još su pridonijeli članovi zajednice mladih „Emaus“, koji su se potrudili oko čišćenja crkve i okoliša.

Don Vinko Beus je u svojoj propovijedi govorio o životu mučenika sv. Kuzme i Damjana, istaknuo je još i da se svi ljudi trebaju pobrinuti za svoje zdravlje, ali i za duhovno zdravlje koje je važnije. U homiliji je naglasio bit vjere te glavne odlike prvih kršćana koje bi trebale biti neodjeljive i od današnjih vjernika. Nesebičnim djelovanjem tih svetaca mnogi su ljudi prihvatili kršćanstvo. Po ugledu na njihovo bezuvjetno pomaganje i darivanje ljubavi za drugoga i za bližnjega, apostolski bi trebao djelovali i suvremeni vjernik, naviještajući Kraljevstvo Božje, jer svatko od nas sudjeluje u njegovu ostvarivanju. Don Vinko je također upozorio na sve suptilnije opasnosti koje prijete nama, današnjim vjernicima, sa svrhom da nas se odijeli od Isusa i usmjeri drugim putovima.
Na kraju svete mise don Vinko Beus izlio je na nas Božji blagoslov poslije kojega smo nastavili druženje iza  srednjovjekovne crkvice uz razgovor, kolače, piće …..