Proslava blagdana Gospe od Anđela 2012.

Kao i prethodnih godina, 30. srpnja započela je trodnevica uoči župnog blagdana Gospe od Anđela. Svečana misna slavlja i duhovnu obnovu u čast naše Majke i nebeske zaštitnice predvodio je fra Ivo Pavić, karizmatik i župnik župe Presvetog Srca Isusovog u Šurkovcu, BiH.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Misna slavlja počinjala su svake večeri u 18:30 sati u dvorištu Crkve Gospe od Anđela, a duhovne obnove kroz molitvu i polaganje ruku održavale su se svako jutro od 9:30 sati. Broj vjernika koji su se odazvali nadmašio je sva očekivanja. Djelić atmosfere možete pogledati ovdje.

Tijekom trodnevice, fra Ivo je vjernicima govorio o spasenju kroz molitvu. Rekao je da kad molimo u ime Isusovo onda se događaju čudesa, ljudi ozdravljaju. Nema drugog imena u kojem se ljudi mogu spasiti osim u imenu Isusa Krista. Cijena našeg spasenja i otkupljenja je Isusova prolivena krv. Vjernici su gladni Božje riječi, te je to razlog zašto su i došli na Sv. Misu, smatra fra Ivo. U Isusovom se srcu nalazi naše zdravlje, naša sigurnost, naš mir. Također, fra Ivo je naglasio i da se ne trebamo opirati Duhu Svetom, jer po njemu možemo susresti Isusa Krista. On je s nama i želi da budemo slobodni i sretni. Tradicionalna vjera nije loša, ali vjera je ta koja treba premještati brda. Gospodin želi reći: „Dođite svi vi koji ste umorni, koji ste tjelesno, duhovno i duševno bolesni, dođite svom najvećem liječniku.“ Isus nas poziva da učimo od njega jer je On ponizna i krotka srca.

Na sam blagdan Gospe od Anđela, fra Ivo je govorio o našoj Majci Mariji. Rekao je da onaj koji ne voli Mariju, ne voli ni Isusa. Prije 12 godina počela je njegova posebna ljubav prema Mariji. Njegov odnos prema njoj se promijenio kad je susreo gospođu kojoj je Marija držala duhovne vježbe. Kad je vidio njene detaljne bilješke i Marijine savjete, ostao je posramljen i uzdrman, kako kaže, te se otada promijenilo njegovo viđenje Marije. Gospa dolazi s Neba u pratnji anđela da bi se mi obratili. Ovo je dan na koji se 2.8. 1208. obratio i sam sv. Franjo Asiški u crkvi Gospe od Anđela u Asizu. Tada je imao viđenje u  kojem je dobio nalog da ide kod Pape i traži da tko god taj dan uđe u crkvu GOA dobije potpuni oprost za svoje grijehe.

Otada su sve crkve Gospe od Anđela postale mjesta hodočašćenja. Tako i nama danas Bog može oprostiti kazne za naše grijehe. Mi se moramo na zemlji suočiti sa svojim grijesima, jer ako to ne učinimo ovdje, morat ćemo to napraviti na nebu. Sada je to vrijeme, sada je taj trenutak, vrijeme je isteklo, moramo se obratiti još danas.

Obratiti se znači promijeniti svoj način razmišljanja, izaći iz tame u svjetlo. Nije dovoljno obaviti samo sakramente, treba se pokajati jer Bog se nalazi u pokajanju. U sakramentu pomirenja možemo se zagrliti s Isusom. Bog će nam sve oprostiti samo ako se iskreno pokajemo. Kroz kajanje se možemo približiti Bogu. Kajanje je poput povratka u očevu kuću rasipnoga sina. Bog je milosrdan Otac, nitko nije veći od Njega u opraštanju, u ljubavi. Bog voli grešnika, ali ne voli grijeh. Trebamo reći Bogu da nas promijeni, jer mi sami to ne možemo. Svoje živote moramo predati Isusu Kristu, te se opredijeliti za njega, trebamo Ga prihvatiti kao svoga Boga, svoga Gospodina. Samo mu moramo predati svoj život.

Isus Krist nas poziva danas preko Marije da obnovimo svoje predanje. Gospodin se hoće koristiti svima nama, želi da budemo njegovi suradnici, Njegov alat, Njegove oči i uši, ruke i noge.

Četverodnevno svečano misno slavlje fra Ivo je zaključio riječima: „Treba nam snaga Duha Svetoga kako bi ova naša Crkva postala još veća i jača. Marija, Gospa od anđela, je svetište Duha Svetoga, ona je njegova zaručnica. Crkva je Majka koja se brine za naše duše. U svetoj misi Crkva nam daje Isusa Krista, kroz sakrament pričesti postajemo sjedinjeni s Isusom, uzimamo Njegovo tijelo i krv u svoje tijelo.“

Zbor pjeva “Bože, Tebi pjevam ja”

Tina Šarić