Poziv na sudjelovanje u akciji povodom nedjelje CARITASA

Poziv na sudjelovanje u akciji povodom nedjelje CARITASA

caritas

ŽUPA GOSPE OD ANĐELA

Ulica dr. Franje Tuđmana 13
Tel. 021/884-174

Bliži nam se najljepši dan u godini i ovih dana svi se pažljivo pripremamo kako bismo razveselili svoje najbliže i uredili svoje domove. Ali postoji li bolje razdoblje za usrećiti nekoga koga možda i ne znamo?! U našoj blizini žive osobe koje bi isto htjele pripremiti bogatu božićnu trpezu ili kupiti poklone svojoj djeci, ali jednostavno nemaju čime. A mi vam dajemo priliku da i ovog Božića svi napravimo barem jedno dobro djelo ovih božićnih blagdana.
I ove godine organiziramo akciju povodom Nedjelje Caritasa upravo da bismo i takvim obiteljima razveselili božićne dane te vratili vjeru u ljude.
Akcija će se održati u nedjelju 17. prosinca 2017. godine. Pred crkvama Gospe od Anđela te Sv. Marte u Planom će se nakon svih svetih misa prodavati kolači te dječji radovi, a sav novac koji prikupimo iskoristit ćemo za kupnju prigodnih paketa hrane i higijenskih potrepština za najpotrebitije u našoj župi tijekom cijele godine. Kolači koje budemo prodavali bit će, kao i do sada, donacija naših vrijednih župljanki.

Stoga upućujemo molbu svim domaćicama, koje žele sudjelovati u akciji, da ispeku kolače i donesu ih u subotu, 16. prosinca 2017. od 12 do 14 sati, u crkvicu sv. Kuzme i Damjana. Uz to, svi župljani mogu donijeti i hranu te higijenske potrepštine jer ćemo na taj način moći češće posjetiti naše obitelji i pomoći im koliko možemo.

Zahvalni smo svima Vama koji svake godine sudjelujete u našim akcijama te nam svojim prilozima pomažete da češće posjećujemo obitelji u potrebi. Hvala Vam što i na ovaj karitativni način našu župu oplemenjujete i činite ju uistinu živom župnom zajednicom.

S poštovanjem!                                                                                                           župnik                                                                                                                                                                  don Stipan Bodrožić