HODOČAŠĆE ŽUPE GOSPE OD ANĐELA U RODNO MJESTO I DOMOVINU SVETOG IVANA PAVLA II.

KRAKOW – WADOWICE – BUDIMPEŠTA

 – CZESTOCHOWA – AUSCHWITZ – MARIAZELL

28. 9.  –  3. 10.  2020.

PONEDJELJAK – 28. 9.

Polazak iz  TROGIRA   u  1 sat. Vožnja autocestom  preko Zagreba, Čakovca,  Goričana…. Dolazak u BUDIMPEŠTU oko 11 sati.  Razgled grada:  mostovi, Parlament, trg heroja,    Budim… Sv. Misa. Smještaj u hotel.Večera. Noćenje.       

UTORAK  –  29. 9.

Poslije doručka  nastavak vožnje preko Slovačke do poznatog rudnika soli WIELICZKA– Razgled rudnika koji je pod zaštitom UNESCA. Sv. misa. Smještaj u hotel. Večera.Noćenje.

SRIJEDA  – 30. 9.      

KRAKOW  – doručak. Slijedi posjet svetištu MILOSRDNOG ISUSA i grobu sv. Faustine, te svetištu sv. Ivana Pavla II.  Sv. misa.  Ručak. Poslije podne razgled Krakova: katedrala, stari kraljevski grad Vawel, središnji gradski trg, tvrđava Barbakan, crkva sv. Marije…Večera. Noćenje.

ČETVRTAK  – 1. 10.   

KRAKOW – doručak.  Cjelodnevni izlet u najveće Gospino svetište u Poljskoj – JASNA GORA  koja se nalazi u gradu CZESTOCHOWI. Hodočasnički program – sv. misa, križni put, molitva pred slikom, zajednički ručak, kupnja suvenira. Povratak u Krakow. Večera.Noćenje.

PETAK  –  2. 10.   

KRAKOW  – doručak. Odlazak do AUSCHWITZA – razgled najvećeg nacističkog logora a nakon toga i do WADOWICA – rodno mjesto Ivana Pavla II.  Ručak. Dan završavamo u poznatom svetištu KALVARIJI ZEBRZDOVSKOJ  (sv. misa). Večera. Noćenje.

SUBOTA – 3. 10

KRAKOW – doručak. Ranije ustajanje. Pospremanje stvari  i napuštanje hotela.Vožnja preko Katovica,  južne Poljske, Brna, Beča do velebnog svetišta MARIAZELL – razgled i sv. misa. Nastavak vožnje preko Graza, Maribora, Krapine (oproštajna zajednička večera), te onda dalje preko Zagreba, Karlovca  do TROGIRA gdje stižemo  iza  pola noći.

Cijena  – 3.500 kn 

Cijena uključuje:

     – 5 polupansiona (večera, noćenje, doručak)

     – ulaznice za rudnik soli,  Auschwitz, lokalni vodiči, 3 ručka

     – smještaj u dobrim  hotelima u dvokrevetnim sobama

       (nadoplata za jednokrevetnu sobu 1.000 kn)

Prijave: Župa Gospe od Anđela – Trogir, tel. 884-174;

E-mail: zupagoatrogir@gmail.com

 Plaćanje: 1/3 prilikom prijave, 1/3 do 1. 7. 2020., 1/3 do 1. 9. 2020.